SuperLiga – Runda 3/ Video Goluri/ FC Hermannstadt vs Unirea Slobozia 1-1/ Din nou, egal la Sibiu!

FC Hermannstadt și Unirea Slobozia au terminat la egalitate, scor 1-1, în primul meci din cadrul rundei a treia SuperLiga.

În urma acestui nou pas greșit făcut pe propriul teren, soarta lui Marius Măldărășanu pe banca tehnică a echipei sibiene devine incertă. Un singur șut au expediat sibienii pe poarta Unirii Slobozia!

Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 6, prin șutul spectaculos expediat de Murgia, de pe linia careului mare, dar apoi au pierdut posesia și Unirea Slobozia și-a creat numeroase ocazii la poarta lui Căbuz. În minutul 40, ialomițenii au restabilit egalitate, prin lovitura de cap a lui Pospielov.

În partea secundă, Hermannstadt a dominat teritorial și Murgia a trecut pe lângă golul de 2-1. O ocazie bună a irosit și Balaure, lobul acestuia ocolind poarta. Din minutul 67, prin schimbările făcute de Mihalcea, Unirea a echilibrat disputa de la mijlocul terenului și a devenit tot mai prezentă în zona careului sibian, însă Căbuz a intervenit bine la un șut trimis la rădăcina barei, pe colțul scurt.

Unirea Slobozia rămâne neînvinsă după trei etape și a acumulat cinci puncte, în timp ce Hermannstadt se limitează la două!

Vezi cronica LIVE + Video cu golurile înscrise!

Foto – ultras24.ro – captură video Digi Sport

FC HERMANNSTADT vs UNIREA SLOBOZIA 1-1

Au marcat: Murgia (6) – Pospielov (40)

Statistici partidă// Posessia: 53%-47%; Șuturi pe poartă: 1-6; Șuturi pe lângă poartă: 11-11; Cornere: 5-4; Cartonașe galbene: 4-3

MOMENTE IMPORTANTE:

Minutul 90+4 – Final de meci.

Minutul 90 – Defensiva ialomiteană l-a blocat pe Neguț și repriza este prelungită cu 4 minute.

Minutul 86 – Hermannstadt beneficiază de un corner și portarul Rusu reține centrarea.

Minutul 82 – Unirea Slobozia pare echipa mai bine pregătită fizic, iar Căbuz respinge de lângă bară.

Minutul 80 – Șerbănică părăsește terenul accidentat și este schimbat cu Toma.

Minutul 78 – Jipa îl schimbă pe Ianis Stoica.

Minutul 77 – Hermannstadt revine în atac și Chițu, din nou, ratează întâlnirea cu mingea.

Minutul 74 – Bărbuț îl întoarce de două ori pe Oroian, pasează în spate și Gele șutează peste poarta lui Căbuz. Fază importantă de atac a Unirii Slobozia.

Minutul 69 – Afalna șutează din întoarcere, de la aproximativ 18 metri, dar mingea nu cadrează spațiul porții sibiene.

Minutul 66 – Trei schimbări și la Unirea Slobozia. Vezi caseta tehnică. În minutul 58, Bărbuț i-a luat locul lui Camara.

Minutul 65 – Sibienii controlează cu autoritate această repriză și execută al treilea corner.

Minutul 61 – Slobozia a făcut pasul în spate și Hermannstadt a irosit o nouă ocazie de a trece pentru a doua oară în avantaj, prin Chițu, care nu a mai ajuns la omingea recentrată în interiorul careului.

Minutul 57 – Ronaldo Deaconu, modest și în această partidă, a fos înlocuit de Neguț.

Minutul 52 – Balaure ratează lobul peste portarul Rusu.

Minutul 51 – Corner pentru Hermannstadt și Murgia trece pe lângă golul de 2-1!

Minutul 50 – În cazul unui eșec sau semi-eșec, tehnicianul Marius Măldărășanu ar putea lua în calcul demisia!

Minutul 46 – Măldărășanu a efectuat două schimbări la pauză. Markovici, inexistent pe parcursul primelor 45 de minute, autorul unui șut leșinat, de la aproximativ 25 de metri, a fost schimbat cu Chițu. A doua schimbare l-a vizat pe Ivanov, Biceanu luându-i locul.

Minutul 45+2 – Final de primă repriză.

Minutul 41 – Reușita echipei ialomițene reflectă cursul jocului!

Minutul 40 – GOOOLL UNIREA SLOBOZIA – Centrarea lui Șerbănică este reluată cu capul de Pospielov, la colțul lung, de unde vine mingea!

Minutul 38 – Balaure preferă să rezolve de unul singur un contraatac și nu obține nimic.

Minutul 35 – Semi-foarfecă Ariel Lopez, din marginea careului mare, și Căbuz reține.

Minutul 33 – Oaspeții au pus stăpânire pe joc și expediază două șuturi consecutive la poarta sibiană.

Minutul 32 – Unirea execută a treia lovitură de la colțul terenului.

Minutul 26 – Ocazie a Unirii Slobozia, la șutul lui Aganovic. Corner pentru echipa ialomițeană.

Minutul 24 – Ianis Stoica obține o lovitură de la colțul terenului și tot el încearcă să reia din voleu.

Minutul 17 – Florin Purece execută primul corner din acest meci.

Foto – ultras24.ro – captură video Digi Sport – gol înscris de Murgia (Hermannstadt)

Minutul 6 – GOOOLL FC HERMANNSTAT – Murgia înscrie spectaculos, printr-un șut de pe linia careului de 16 metri!

Minutul 1 – A început partida. Aproximativ 3.500 de spectatori sunt prezenți pe „Municipalul” din Sibiu.

HERMANNSTADT: Căbuz 6 – Căpușă 4,5, Găman 4,5, Bejan 4,5, Oroian 4 – R. Deaconu 4 (57, Neguț 4,5), A. Ivanov 4,5 (46, Biceanu 4,5), Murgia 6 – Balaure 4,5, J. Markovic 4 (46, Chițu 4), I. Stoica 5 (77, Jipa)

Rezerve: A. Pop, Muțiu – I. Stoica, Dr. Iancu, Gandila, Jipa, Ciubotaru, Al. Luca, Neguț, Biceanu, Goncalves, A. Chițu
Antrenor: Marius Măldărășanu

UNIREA SLOBOZIA: D. Rusu 6 – Etienne 6, I. Dinu 6, Pospielov 6, Șerbănică 6 (80, Toma) – A. Lopez 6,5, Perianu 5 (66, Vlăsceanu 6) – S. Camara 5 (58, Bărbuț 6), Purece (5,5, Gele 4,5), Aganovic 5,5 (66, Coada 4,5), Afalna 6

Rezerve: Krell – Dorobanțu, G. Lazăr, C. Toma, Șt. Pacionel, Coadă, M. Lemnaru, Bărbuț, Vlăsceanu, F. Ilie, Gele
Antrenor: Adrian Mihalcea

Arbitru: Vidican Rares George (Satu Mare). A1: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare), A2: Ghiciulescu Raul Constantin (Lugoj)
Arbitru VAR: Popa Cătălin (Piteşti). Arbitru AVAR: Coza Ionuţ (Cernica)

SUPERLIGA – PROGRAMUL și REZULTATELE – RUNDA 3

Vineri, 26 iulie

FC Hermannstadt – Unirea Slobozia 1-1 (1-1)/ Au marcat: Murgia (6) – Pospielov (40)