SuperLiga – Runda 3// Sepsi vs Dinamo 1-1/ Rezumat Video/ Reprize diferite, rezultat echitabil!

Sepsi și Dinamo au terminat la egalitate, scor 1-1, în a patra partidă din cadrul rundei 3 SuperLiga. La finalul partidei, ambele echipe au părut mulțumite de punctul obținut, deși Sepsi a ratat ocazia de a se așeza confortabil în fotoliul de lider, cu 9 puncte din tot atâtea posibile.

Vezi Cronica Live + Rezumatul Video!

SEPSI vs DINAMO 1-1 (1-0)

Au marcat Fl. Ștefan (29) – Neagu (74)

Statistici partidă// Posesia: 51%-49%; Șuturi pe poartă: 1-2; Șuturi pe lângă poartă: 5-4: Cornere: 9-3; Cartonașe galbene: 2-3

MOMENTE IMPORTANTE:

Minutul 90+3 – Final de meci!

Minutul 90 – Repriza a doua a fost prelungită cu 3 minute.

Minutul 77 – Dinamo e pe val și forțează golul doi. „Câinii” execută corner după corner.

Minutul 74 – GOOOLL DINAMO – Bani centrează de pe dreapta, Selmani lasă mingea să treacă și Neagu, care l-a schimbat pe Dennis Politic, înscrie din interiorul careului, printr-un șut la firul ierbii. Este 1-1!

Video Gol Dinamo!

Minutul 62 – Două schimbări la Dinamo și una la Sepsi. Sivis și Bani pentru Costin și Milanov, iar la echipa gazdă Neskovic l-a substituit pe K. Varga.

Minutul 61 – Bară Dinamo, prin Abdallah! Fază copiată la idigo cu cea din partida cu Petrolul, doar că atunci Abdallah a înscris la vinclul porții ploieștene.

Minutul 58 – Golubovic reține din fața a doi jucători adverși.

Minutul 51 – Selmani, cu privirea în șireturi, pune capăt unui atac dinamovist care se anunța promițător. Apoi, după un minut, se revanșează parțial și obține o lovitură liberă din preajma careului.

Minutul 46 – A început repriza a doua. Nicio modificare în cele două formații.

Minutul 45+2 – Final de primă repriză.

Minutul 45 – Arbitrul Horațiu Feșnic permite jucătorilor Ninaj și Mino Sota să faulteze din spate fără a-i sancționa cu cartonașul galben.

Minutul 44 – Politic centrează și Abdallah reia peste poarta lui Niczuly.

Minutul 32 – Kallaku ratează din zona careului mic.

Minutul 29 – GOOOLL SEPSI – Florin Ștefan înscrie printr-un șut puternic, din unghi închis, la colțul lung, după centrarea lui Oteliță.

Video Gol Sepsi!

Minutul 25 – Sepsi își reia atacurile la poarta lui Golubovic.

Minutul 18 – Foarfecă pe spate a lui Homawoo, însă mingea nu prinde spațiul porții adverse.

Minutul 15- Sepsi a pus stăpânire pe jic și trăiește din faze fixe.

Foto – ultras24.ro – captură video Digi Sport/ Sepsi vs Dinamo

Minutul 8 – Cîrjan îl lansează pe Abdallah, dar șutul atacantului este prea moale pentru a-i îndoi deggetele lui Niczuly. mare ocazie pentru Dinamo.

Minutul 2 – Aballah îl busculează violent pe Alimi și acesta se resimte. A părăsit terenul pentru îngrijiri medicale.

SEPSI: Niczuly 6 – D. Ciobotariu 6, Ninaj 5, Fl. Ștefan 6,5 – Oteliță 6, Alimi 5, M. Sota 6, K. Varga 5 (62, Neskovic 4,5) – C. Matei 5 (80, Drăghiceanu) Kallaku 6 (80, Breij) – M. Coman 4,5

Rezerve: D. Moldovan – Gyenge, Kecskés, Breij, Hajdin, Siger, Drăghiceanu, Popsa, Bardea, Neskovic
Antrenor: Bernd Storck

DINAMO: Golubovic – Cr. Costin 4,5 (62, Sivis 5), Boateng 6, Homawoo 6, Opruț 5 – Milanov 5,5 (62, Bani 6), Gnahore 6,5, Cîrjan 6 – Abdallah 5,5 (84, Bordușanu), Selmani 5,5, D. Politic 5 (72, Neagu 6)

Rezerve: A. Roșca – Pașcalău, Licsandru, Bordușanu, P. Neagu, A. Bani, Patriche, Caragea, Sivis, Dr. Irimia, Amzăr
Antrenor: Zeljko Kopic

Arbitru: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca)/ Asistenți: Avram Valentin (Bucureşti), Corb Ioan Alexandru (Satu Mare)/ Arbitru VAR: Costreie Sorin (Voluntari). Asistent VAR: Antonie Andrei (Bucureşti)

SUPERLIGA – PROGRAMUL și REZULTATELE – RUNDA 3

Vineri, 26 iulie

FC Hermannstadt – Unirea Slobozia 1-1 (1-1)/ Au marcat: Murgia (6) – Pospielov (40)

FCSB – Oțelul Galați 0-2 (0-1)/ Au marcat: Cisotti (44), Zivulic (60)

Sâmbătă, 27 iulie

Politehnica Iași – Gloria Buzău 1-2 (1-1)/ Au marcat: A. Roman (29) – Matos (45+12, 53)

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Dinamo București 1-1 (1-0)/ Au marcat Fl. Ștefan (29) – Neagu (74)