SuperLiga – Runda a 11-a// CFR vs UTA 1-3/ Rezumat Video/ Dan Petrescu huiduit de fanii CFR-ului! S-a scandat: Demisia, demisia!

Jucătorii UTA-ei au jucat pentru Mircea Rednic și au zdrobit CFR-ul lui Dan Petrescu, în Gruia, cu 3-1, într-o partidă din cadrul rundei a a 11-a din SuperLigă.

Arădenii au deschis scorul în minutul 13, prin Valentin Costache, fost pe la CFR, excelent servit de Omondi, care a recuperat o minge de la Ciprian Deac.

UTA s-a retras și CFR-ul a început să-și facă simțită prezența în zona careului adversa, dar Fica, Bolgado și Louis Munteanu s-au jucat cu oportunitățile.

Foto MRH – ultras24.ro/ CFR vs UTA

Clujenii din cartierul Gruia au egalat imediat după pauză, în minutul 48, prin grecul Tachtsidis. Contrar așteptărilor, furia gazdelor a fost rapid potolită de jucătorii lui Rednic. În minutul 64, Costache devine servant și Omondi punctează pentru 1-2, cu un șut plasat, lângă bară.

CFR s-a prăbușit și Kadiri, înlocuitorul lui Cîmpanu, a reușit să-i umilească pe Bolgado și Popa, pe ultimul executându-l cu un lob din interiorul careului.

Dan Petrescu a părăsit terenul în huiduielile publicului și i s-a cerut să plece!

În urma acestui rezultat, CFR staționează pe locul 6, cu 15 puncte,în timp ce UTA a urcat provizoriu pe locul 11, cu 12 puncte.

CFR vs UTA 1-3 (0-1)

Au marcat: Tachtsidis (48) – Costache (12), Omondi (64), Kadiri (78)

CFR CLUJ: Popa 5 – Abeid 5 (79, Camora), Bolgado 4,5, Boben 4,5, Rocha 4,5 – Fica 4,5 (62, Postolachi 4,5), Djokiovic 5, Tachtsidis 5 – Deac 4,5 (62, Păun 4,5), Munteanu 4,5, Korenica 5 (83, Korenica)

Rezerve: Hindrich, Camora, Iacob, Kun, Ilie, Kresic, Keita, Filip, Artean, Postolachi, Păun, Michael
Antrenor: Dan Petrescu

UTA: Popa 6,5– Poulolo 6, Conte 6,5, Trif 6 – Cîmpanu 5,5 (54, Kadiri 6), Hrezdac 6,5, Joao Pedro 6 (83, C. Mihai), Van Durmen 6, Râpă 6,5 – Omondi 6,5, Costache 6,5 (71, Zsori 5,5)

Rezerve: Mitrovic, Bocea, Benga, Mihai, Mabea, Dumiter, Ghezali, Zsori, Kadiri, Cristea
Antrenor: Mircea Rednic

Arbitru: Radu Petrescu // Asistenți: Radu Ghinguleac, Mircea Grigoroiu/ Arbitru VAR: Florin Andrei/Asistent VAR: Ferencz Tunyogi

PROGRAMUL și REZULTATELE RUNDEI a 11-a/ 27- 30 septembrie:

Vineri, 27 septembrie

Petrolul Ploiești –  FC Hermanstadt 4-1 (3-0)/ Au marcat: Ricardinho (6), M. Rădulescu (11, 27), Grozav (64) – S. Buș (48)

Dinamo – FC Botoșani 2-2 (1-0)/ Au marcat: Selmani (28), Politic (71) – L. Fulop (77), E. Florescu (85)

Sâmbătă, 28 septembrie

Poli Iași – Universitatea Cluj 1-0 (0-0)/ A marcat: Guilherme (50)

CFR 1907 Cluj – UTA Arad 1-3 (0-1)/ Au marcat: Tachtsidis (48) – Costache (12), Omondi (64), Kadiri (78)