Connect with us

Fotbal Intern

SuperLiga// UTA vs FC Buzău 1-0/ Rezumat Video/ Autogolul lui Diego Scheda a făcut diferența

Pe „Francisc Neuman” din Arad, în cea de-a doua partidă din etapa a 14-a din Superliga, UTA a învins-o pe FC Buzău, scor 1-0.

Autogolul marcat de bulgarul Diego Scheda, în minutul 30, de o frumusețețe rară, a decis ca toate punctele să intre în visteria echipei arădene, care a acumulat 18 puncte și se află la granița accederii în zona locurilor de play-off.

În partea secundă a partidei, FC Buzău a irosit două mari ocazii de gol, prin Ișfan și Cirrani, în timp ce gazdele ar fi putut să-și majoreze avantajul la marile oportunități irosite de P. Mihai și Costache.

Vezi Cronica Live + Video Autogol + Rezumatul Video!

UTA vs FC BUZĂU 1-0 (1-0)

A marcat: Diego Scheda (30 – autogol)

MOMENTE IMPORTANTE:

Minutul 90+4 – Final de meci.

Minutul 80 – Rednic efectuează ultimele două schimbări permise de regulament. Au fost schimbați Mabea și inexistentul Omondi. Au intrat Trif și J. Pedro.

Minutul 72 – Trei schimbări la echipa oaspete.

Minutul 63 – Costache reia la colțul scurt și Greab respinge în bară. Ambele echipe se joacă cu ocaziile de gol!

Minutul 61 – Budescu centrează impecabil și Ciranni reia peste poarta UTA-ei, din 8 metri, singur cu R. Popa!

Minutul 53 – Oczie la fel de mare și la poarta Buzăului, unde P. Mihai șutează slab și Greab reține!

Minutul 52 – Ișfan șutează din marginea careului și R. Popa respinge în lateral. Ocazie mare pentru echipa buzoiană!

Minutul 46 – A început repriza a doua. La pauză, Mircea Rednic (UTA) și Eugen Neagoe (FC Buzău) au efectuat modificări în echipele lor de start. Vezi caseta tehnică.

Minutul 45+7 – Final de primă repriză.

Minutul 45 – Prima repriză a fost prelungită cu 6 minute.

Minutul 30 – GOOOLL UTA – Diego Scheda, fără om în marcaj, înscrie cu capul, la vinclu, un autogol de toată frumusețea!

Minutul 20 – Arbitrul Andrei Antonie este informat din cabina VAR că a fost ofsaid  și abia apoi penalty! Jocul este reluat.

Minutul 13 – Fază fierbinte în careul UTA-ei. Se verfică un posibil penalty în favoarea echipei buzoiene.

Foto – ultras24.ro – captură video/ UTA vs FC Buzău

Minutul 1 – A început partida.

UTA: R. Popa 6,5 – Tsouka Dozi 5,5, Conte 5,5, Poulolo 5,5, Mabea 5,5 (80, Trif) – P. Mihai 5 (75, Râpă), Van Durmen 6 – Cîmpanu 4,5 (46, Vuletich 4,5), Fabry 5,5 (66, Hrezdac 5), Omondi 4,5 (J. Pedro) – Costache 5

Rezerve: Mitrovic, Hrezdac, Trif, Benga, J. Pedro, Dumiter, Ghezali, Râpă, Vuletich
Antrenor: Mircea Rednic

FC BUZĂU: Greab 6 – Ciranni 4,5, Lovric 6, Cestor 6 (72, Turda 5,5), Diego Scheda 3,5 – Canadija 5, Albu 4,5 (46, Vito 5) – Tavares 5 (72, I. Gheorghe 4,5), Budescu 6, Jipa 4,5 (46, S. Pîrvulescu 5) – Ișfan 5 (72, Pinho Matos 4,5)

Rezerve: Greab, Dobrosavlevici, Dumitrașcu, Călin, Vito, Pîrvulescu, I. Gheorghe, Teșcan, Stan, Pinho Matos, Turda
Antrenor: Eugen Neagoe

Arbitru: Andrei Antonie (Bucureşti)/ A1: Gheorghe Neacşu (Câmpulung Muscel) și A2: Florian Vişan (Galaţi)/ Arbitru VAR: Ionuț Coza (Cernica)/ Arbitru asistent VAR: Mircea Orbuleţ (Bucureşti)

PROGRAMUL și REZULTATELE ETAPEI a 14-a/ 25-28 octombrie

Vineri, 25 octombrie

CFR 1907 Cluj – Sepsi OSK Sf. Gheorghe 3-3 (0-1)/ Au marcat :Kamara (52). Postolachi (86, 90+3) – M. Coman (37), Ciobotariu (55), Fl. Ștefan (84)