Din Voleu

Zeljko Kopic s-a săturat de Arcul de Triumf: „Avem tot felul de probleme după ce jucăm aici. Nu mă mai întrebați de arbitraj!”

În minutul 75, Dinamo avea un avantaj de două goluri în confruntarea cu FC Botoșani, însă jucătorii pregătiți de Liviu Ciobotariu au revenit miraculos, într-un interval de 9 minute, prin Fulop și Florescu, pentru egalitate la 2.

La finalul partidei, Zeljko Kopic (foto stânga) – antrenorul croat al celor de la Dinamo – s-a arătat nemulțumit de starea gazonului și a declarat că jucătorii săi au mereu probleme medicale când evoluează pe Arcul de Triumf. Kopic a mai spus că nu a văzut incidentul cu scaunul aruncat din tribună spre arbitrul asistent Cosmin Bojan.

”Am început bine jocul. Cred că am meritat să conducem cu 1-0. Nu am început foarte bine repriza a doua. A fost o situație în care le-am dat posibilitatea să marcheze. Trebuie să fim mult mai inteligenți când jucăm acasă și avem 2-0. Am pierdut două puncte importante.

Vom analiza ce s-a întâmplat. Suprafața este foarte dură. Avem tot felul de probleme după ce jucăm aici. Selmani a avut ceva probleme. Pentru mine, aceasta nu este o suprafață de joc. Este foarte dură. Indiferent dacă pierdem sau câștigăm, nu este bine pentru jucători.

Nu vorbesc despre arbitraj. Trebuie să analizăm jocul nostru. Noi jucăm cu multă energie. Sunt unele situații în care avem nevoie de mai mult echilibru.

Abordarea noastră este să avem maximum de energie. Trebuie să găsim soluții pentru meciul cu Farul. Trebuie să vedem ce jucători avem disponibili pentru următorul meci.

N-am văzut (n.r. întrebat despre incidentul cu scaunul aruncat din tribune). E nevoie ca toată lumea să își controleze emoțiile. Nu mă mai întrebați de arbitraj. Nu vorbesc despre ei, vin să își facă treabă”, a afirmat Kopic.

SuperLiga – Runda a 11-a// Dinamo vs FC Botoșani 2-2/ Rezumat Video/ Remiză nervoasă!/ Dinamo va fi prezentă la Comisia de Disciplină din cadrul FRF!